Oroszországban a Huawei építi az 5G-hálózatot
Vlagyimir Putyin orosz és Hszi Csin-ping kínai elnök találkozója után fontos megállapodás született a Huawei és az orosz TMS telekommunikációs cég között.
Vlagyimir Putyin orosz és Hszi Csin-ping kínai elnök találkozója után fontos megállapodás született a Huawei és az orosz TMS telekommunikációs cég között.
Oroszország Kína legdinamikusabban növekvő kereskedelmi partnere – ezt hangsúlyozta Hszi Csin-ping elnök, aki az Itar-Tassz hírügynökségnek nyilatkozott oroszországi látogatása felvezetéseként. Azt nem mondhatta, hogy a legnagyobb, mert az nem volna igaz.
Fenyegetésből és cenzúrából építették fel a hallgatás falát az 1989-es mészárlás emléke köré. Legitimációjának a kínai vezetés egy száz éve történt diákmegmozdulás azon részletét választotta, amely nem rímelt a 30 évvel ezelőtti eseményekre.
Lesz-e pekingi válaszcsapás Trump brutális kereskedelmi offenzívájára? A kínaiak egyelőre csak óvatosan viszonozták a büntetővámokat, amelyekkel az amerikaiak komoly csapást akarnak mérni a világ második legnagyobb hatalmára. De megvannak a maguk adui, melyekre a China Daily című lapban hívja fel a figyelmet a Zsenmin egyetem professzora.
Az új kínai selyemútról, a szíriai konfliktusról és az amerikai választási visszaélések ügyében született ítéletről is beszélt Vlagyimir Putyin Pekingben.
Több mint 64 milliárd dollár értékű megállapodásokat kötöttek a pekingi csúcstalálkozón.
Több mint százmillió regisztrált felhasználója van annak a kínai okostelefonos alkalmazásnak, amellyel a felhasználók bizonyíthatják Hszi Csin-ping elnök iránti odaadásukat. Sok jel utal arra, hogy a kínaiak nem csak őszinte lelkesedésből olvasgatják és tanulják meg a vezér aranyköpéseit.
Olaszország csatlakozott Kína új Selyemút-programjához.
Tízmillió kanadai dollár óvadék fejében szabadon engedték, de megfigyelés alatt tartják a kínai Huawei pénzügyi igazgatóját, akit amerikai kérésre Vancouverben vettek őrizetbe. Az USA igyekszik elszigetelni a kínai céget, a tét az 5G mobiltechnológia uralása.
Erre figyelmeztet a South China Morning Post, amikor értékeli Donald Trump és Hszi Csin-ping két és félórás találkozóját Buenos Aires-ben.
Az Egyesült Államokban január elsejétől nem vezetik be a kínai árukra vonatkozó új vámokat - ebben állapodott meg Donald Trump amerikai elnök szombaton a G20 országcsoport Buenos Aires-i csúcsértekezletét követően Hszi Csin-ping kínai elnökkel.
Ez aggasztja Brüsszelt és személyesen Cecilia Malström asszonyt, az Európai Unió kereskedelmi biztosát, aki a Politico című brüsszeli lapnak nyilatkozott.
Kínaiak építik meg Argentína új atomerőművét – értesült a Reuters hírügynökség. Ez kettős üzenet Trumpnak, akivel Hszi Csin-ping elnök Buenos Airesben találkozik a G20-csúcs kapcsán.
14 high tech területen szigorítottak drasztikusan Kínával szemben Washingtonban, mert Donald Trump szerint az ipari kémkedés minden korábbit felülmúl, és óriási károkat okoz az Egyesült Államoknak.